GRYOnline S.A.
GRYOnline S.A.
GRYOnline S.A.
GRYOnline S.A.
GRYOnline S.A.
GRYOnline S.A.
GRYOnline S.A.
GRYOnline S.A.

O nas

GRY-Online S.A.

Informacje o Firmie GRY-OnLine Spółka Akcyjna – liderze polskiego dziennikarstwa elektronicznej rozrywki

Know-howTelewizjaEkspansjaGrupa WebediaHistoria

Firma GRY-OnLine Spółka Akcyjna to lider polskiego dziennikarstwa elektronicznej rozrywki. Od 2001 roku łączy doświadczenie i wiedzę z zakresu implementacji płatnych i darmowych usług internetowych, tworzenia materiałów, nowoczesnych i odważnych rynkowych rozwiązań oraz skutecznego marketingu.

Zespół know-how

Pierwszym dużym projektem firmy był portal GRYOnline.pl, który od 2001 roku skupia liczną i zgraną społeczność. Portal szybko dorobił się statusu niekwestionowanego lidera w branży, przez lata nie tylko dostarczając dziesiątków tysięcy stron recenzji, tekstów publicystycznych, zapowiedzi, newsów czy poradników, ale także wyznaczając trendy w dziennikarstwie internetowym poświęconym grom.

Firma GRY-OnLine Spółka Akcyjna to lider polskiego dziennikarstwa elektronicznej rozrywki

GRYOnline.pl to efekt pracy kilkudziesięciu zdolnych osób: zatrudnionych na etacie, redaktorów, speców od IT, marketingu i tłumaczy oraz ponad 100 doświadczonych współpracowników, którzy przez lata stali się wyznacznikiem jakości i rozpoznawalnymi twarzami serwisu. Udało nam się połączyć pasję grania i zaangażowanie z rynkową wiedzą i ekonomicznym podejściem.

Telewizja dla graczy

Od 2008 roku firma GRY-OnLine S.A. rozwija swoją internetową telewizję dla graczy. TVGRYpl każdego miesiąca bije kolejne rekordy oglądalności na YouTubie, bawiąc, ucząc i dostarczając informacji na temat elektronicznej rozrywki w Polsce i na świecie. Materiały opracowywane przez redaktorów TVGRYpl wielokrotnie okazywały się mieć szerszy zasięg niż target typowego odbiorcy gier, trafiając do popkultury i memów. TVGRYpl to obecnie największy pod względem wyświetleń kanał poświęcony grom na YouTubie.

TVGRYpl każdego miesiąca bije kolejne rekordy oglądalności na YouTubie

Ekspansja

Doświadczenie, które zdobyliśmy w Polsce, z sukcesem wykorzystujemy na rynku międzynarodowym. Od 2006 roku firma GRY-OnLine S.A. dociera również do osób anglojęzycznych (przede wszystkim Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada, ale również Indie, Indonezja czy Australia). Gamepressure.com to stale i dynamicznie rozwijający się portal, który konkuruje z najlepszymi w branży. Każdego dnia publikujemy tam poradniki do gier, newsy i artykuły, znacznie poszerzając docelową grupę odbiorców. Za sukcesem Gamepressure.com stoi ponad 70 pracowników, w tym tłumacze zatrudnieni na etat, redaktorzy, autorzy poradników, newsów i artykułów.

Za sukcesem Gamepressure.com stoi ponad 70 pracowników, w tym tłumacze zatrudnieni na etat, redaktorzy, autorzy poradników, newsów i artykułów.

Grupa Webedia

W 2017 roku GRY-OnLine S.A. stało się częścią międzynarodowej grupy medialnej Webedia, łączącej najpopularniejsze w swoich krajach serwisy o grach. Obok GRY-OnLine S.A. do grupy należą między innymi 3DJuegos (największy w Hiszpanii w kategorii portali o grach), jeuxvideo.com (największy we Francji) i GameStar (największy w Niemczech). Wśród członków Webedii znajdziecie również marki znane na całym świecie, w tym GamePro, Allocine czy oddziały IGN we Francji, Niemczech, Hiszpanii i Brazylii.

GRY-OnLine S.A. stało się częścią międzynarodowej grupy medialnej Webedia

Nasza historia

2000

18 sierpień 2000 – wpis Spółki do rejestru handlowego - Rejestracja spółki GRY-OnLine sp. z o.o. w krakowskim sądzie gospodarczym pod numerem RHB 9616.

2001

1 styczeń 2001 - start w Internecie pierwszego serwisu GRY-OnLine - Serwis Informacyjny o Grach jest wciąż najbardziej popularnym serwisem prowadzonym przez spółkę.

maj 2001 - rozpoczęcie sprzedaży powierzchni reklamowej - Staranny przegląd rynku zaowocował wyborem do obsługi technicznej i sprzedaży powierzchni reklamowej najlepszego według Spółki na polskim rynku partnera - firmy ARBOmedia Polska.

2002

kwiecień 2002 - uruchomienie pierwszego płatnego serwisu MayClub - GRY-OnLine jako jeden z pierwszych podmiotów w polskich Internecie zdecydował się na wprowadzenie odpłatności za część oferowanych treści.

listopad/grudzień 2002 - wprowadzenie do sprzedaży wydawnictwa Encyklopedia Gier 2003 - Encyklopedia Gier 2003 stała się błyskawicznie przebojem rynku, zarówno dzięki swej unikalności (nie tylko w skali Polski), jak i entuzjastycznemu przyjęciu oraz doskonałym opiniom odbiorców.

2003

marzec 2003 - podpisanie umowy dotyczącej obsługi płatności SMS - Wybór firmy Avantis jako podmiotu obsługującego system płatności SMS

2004

styczeń 2004 - oddanie do eksploatacji nowej infrastruktury informatycznej - Nowa lokalizacja DataCenter GRY-OnLine

wrzesień 2004 - Otwarcie działów konsolowych na GRY-OnLine - Serwis informacyjny GRY-OnLine poszerzył się o serwisy poświęcone najpopularniejszym modelom konsol.

2005

luty 2005 - uruchomienie usługi GOL VIDEO i Mini Filmy - GRY-OnLine udostępnił czytelnikom ponad 1000 specjalnie przygotowanych filmów prezentujących gry w technologii streamingu.

kwiecień 2005 - Podpisanie umowy o współpracy z TP S.A. - GRY-OnLine objęła kontrolę nad Strefą Gier - serwisem tematycznym będącym wartością dodaną dla użytkowników należącej do TP S.A. Neostrady.

maj 2005 - uruchomienie angielskojęzycznej witryny GamePressure - Oficjalne otwarcie pierwszych serwisów internetowych opracowywanych przez GRY-OnLine w wersji angielskiej

2006

luty 2006 - GOL 2006 - Zakończenie jednej z największych modernizacji zarówno strony technicznej jak i wizualnej portalu www.gry-online.pl.

wrzesień 2006 - Wprowadzenie systemu ratingowego PEGI - Porozumienie z organizacją Pan European Game Information, na mocy którego Gry-OnLine publikuje znaczniki PEGI przy każdej z ocenionych przez ten system gier. Ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier (PEGI) jest najpopularniejszym systemem oceny interaktywnych gier komputerowych.

2007

październik 2007 - Pierwsze redakcyjne materiały VIDEO - Rozpoczęcie produkcji autorskich materiałów video przygotowanych przez pracowników GRY-OnLine.

grudzień 2007 - Autorski system informatyczny REDAKCJA ERP - Zakończenie prac nad autorskim systemem informatycznym, którego celem jest kompleksowe zarządzanie najważniejszymi obszarami funkcjonalnymi GRY-OnLine Sp. z o.o.

grudzień 2007 - Webstar 3.0 dla GRY-OnLine - W ocenie mediów branżowych Webstarfestival to najbardziej prestiżowy konkurs na najlepsze strony w polskim Internecie. Wysoka jakość oferowanych produktów i usług GRY-OnLine zaowocowała nagrodą Webstar Internautów w kategorii „Kultura i Rozrywka”.

2008

2 stycznia 2008 – Przekształcenie w Spółkę Akcyjną - Zmiana formy prawnej spółki jest kolejnym etapem zmian strukturalnych mających na celu podniesienie konkurencyjności GRY-OnLine. Przekształcenie w spółkę akcyjną otwiera przed firmą szereg nowych możliwości dalszego intensywnego rozwoju.

12 sierpnia 2008 – Nowa wersja Sklepu GRY-OnLine - Uroczyste uruchomienie opracowanej całkowicie od podstaw platformy B2C dostępnej pod adresem www.sklep.gry-online.pl.

grudzień 2008 - 2 Webstary dla GRY-OnLine - W roku 2008 w kategorii „Rozrywka” bezapelacyjnie zwyciężył GRY-OnLine uzyskując nagrodę zarówno Webstara Akademii, jak i Webstara Internautów.

2009

29 lipca 2009 - Uruchomienie tvgry.pl - Oficjalne otwarcie telewizji internetowej dla graczy i wydzielenie w obrębie spółki osobnej redakcji zajmującej się prowadzeniem nowego serwisu. Rzetelne podejście do tematu, autorskie programy i niepowtarzalny styl tworzenia materiałów wideo szybko zyskują popularność i aprobatę polskich graczy.

2010

maj 2010 - Podpisanie umowy o współpracę z PTK Centertel - GRY-OnLine obejmuje prowadzenie serwisu tematycznego dotyczącego gier komputerowych i wideo, będącym częścią nowej odsłony portalu www.orange.pl

czerwiec 2010 - Zmiana siedziby firmy - Przeprowadzka z dotychczasowego biura mieszczącego się w budynku Biprostal do dużo przestronnejszej siedziby znajdującej się na ulicy Zapolskiej, również w Krakowie.

sierpień 2010 - nowe wersje serwisów Darmowe Gry - Nowe, ulepszone wersje serwisów Darmowe Gry.

sierpień 2010 - Start serwisu gameplay.pl - Serwis w formie zestawu blogów na tematy gier, filmów, muzyki, książek i innych.

sierpień 2010 - 10 lecie działalności firmy GRY-OnLine S.A. - Rozpoczęcie roku poświęconego jubileuszowi 10 lecia firmy.

2011

26 marca 2011 – dołączenie do agregatora recenzji Metacritic.com - Oceny gier wystawiane przez serwis GRYOnline.pl zaczynają pojawiać się w serwisie Metacritic, zbierającym recenzje najważniejszych serwisów tematycznych z całego świata.

maj 2011 - GRY-OnLine S.A. dołącza do grupy NFI Empik Media & Fashion S.A. - W dniu 9 maja 2011 NFI Empik Media & Fashion S.A. (EMF) poprzez swoją spółkę zależną Empik Sp. z o.o. nabyła od Akcjonariuszy Spółki pakiet kontrolny 51% akcji spółki GRY-OnLine S.A.

2012

8 lutego 2012 – nowa odsłona serwisu GRYOnline.pl - Firma GRY-OnLine S.A. uruchamia nową wersję największego portalu o grach komputerowych i wideo w Polsce.

Październik 2012 – Growa Porównywarka Cenowa (GPC) - Rusza usługa Growa Porównywarka Cenowa (GPC), w której zestawiane są oferty polskich sprzedawców gier wideo.

2013

8 sierpnia 2013 – nowa strona tvgry.pl - Rusza nowa wersja strony serwisu tvgry.pl.

2014

Sierpień 2014 – serwis Gamepressure.com poszerza się o publicystykę - W serwisie Gamepressure.com obok poradników zaczynają pojawiać się newsy i teksty publicystyczne.

Wrzesień 2014 – krok milowy serwisu - W serwisie GRYOnline.pl opublikowana zostaje dziesięciotysięczna recenzja.

Listopad 2014 – serwis GRYOnline.pl otwiera się na gry mobilne - W Encyklopedii Gier GRYOnline.pl zaczynają pojawiać się opisy gier mobilnych.

2015

30 grudnia 2015 – nowa wersja forum GRYOnline.pl - Forum GRYOnline.pl doczekało się nowej wersji, która wprowadza m.in. system oceniania komentarzy czy możliwość odpowiedzi na konkretny post.

2016

Luty 2016 – zmiany w profilach użytkowników serwisu GRYOnline.pl - Na stronie GRYOnline.pl pojawiają się nowe funkcje dla użytkowników, pozwalające tworzyć spersonalizowane kolekcje gier.

Lipiec 2016 – 15-lecie działalności firmy GRY-OnLine S.A. - Serwis GRYOnline.pl świętuje 15. urodziny, zapraszając czytelników na wyjątkowo huczną imprezę GRYOffline.

Sierpień 2016 – krok milowy serwisu - W dziale Newsroom serwisu GRYOnline.pl opublikowany zostaje stutysięczny news.

18 listopada 2016 – serwis GRYOnline.pl przyjazny komórkom - Uruchomiona zostaje responsywna wersja strony GRYOnline.pl, dzięki której nawigowanie po stronie na urządzeniach mobilnych jest znacznie łatwiejsze. Nowego kształtu nabrała również wizytówka serwisu – strona główna GRYOnline.pl.

2017

20 lutego 2017 – nowa wersja Sklepu GRY-OnLine - Rusza nowa odsłona strony Sklepu GRY-OnLine.

Luty 2017 - nowym redaktorem GRYOnline.pl zostaje Krystian Smoszna - żegnamy dotychczasowego redaktora naczelnego, Łukasza Malika.

Lipiec 2017 – firma GRY-OnLine S.A. dołącza do grupy Webedia - 11 lipca 2017 roku firma GRY-OnLine S.A. zmienia właściciela i staje się częścią międzynarodowej grupy Webedia, do której należą również takie media jak GameStar.de, Jeuxvideo.com, 3dJuegos.com czy GamePro.de.

Lipiec 2017 – sukces kanału tvgry.pl w serwisie YouTube - Kanał profilu tvgry.pl w serwisie YouTube osiąga 500 tysięcy subskrypcji.

Sierpień 2017 – nowa wersja strony tvgry.pl - Rusza nowa strona tvgry.pl, mocniej powiązana z YouTube'owym kanałem serwisu.

Sierpień 2017 – kamień milowy w mediach społecznościowych - Profil GRYOnline.pl w serwisie Facebook osiąga 200 tysięcy polubień.

2018

Grudzień 2018 – GRYOnline.pl w jury The Game Awards - serwis GRYOnline.pl dołącza do szacownego grona jury The Game Awards.

2019

22 stycznia 2019 - zostaje opublikowany pierwszy film na kanale tvfilmy.

Wrzesień 2019 - kanał tvgry przekroczył milion subskrypcji.

Październik 2019 – turniej Teamfight Tactics Cup by Wedel Up! - działająca w ramach GRY-OnLine S.A. komórka Friendly Fire, zajmująca się organizacją rozgrywek kompetytywnych, zrealizowała pierwszy ogólnopolski turniej: Teamfight Tactics Cup by Wedel Up!

2020

Marzec 2020 – pandemia COVID 19 – redaktorzy i pracownicy firmy przechodzą na tryb zdalnej pracy. Udaje się zachować jakość i liczbę publikowanych tekstów.

Kwiecień 2020 – w firmowej lodówce redakcji na resztkach porzuconego jedzenia rodzi się nowe życie.

Lipiec 2020 – startuje GRYOnline Technologie. kanał wspierający dział technologiczny na GRYOnline.pl.

Październik 2020 – Gamepressure.com zatrudnia amerykańską redakcję – nowi dziennikarze tworzą recenzje i artykuły skierowane na amerykański rynek.

2021

Luty 2021 - startuje portal Filmomaniak.pl - nowy projekt firmy poświęcony filmom, serialom i telewizji.

Wrzesień 2021 - Gamepressure.com wchodzi na Metacritic - recenzje amerykańskich dziennikarzy Gamepressure.com pojawiają się na Metacritic, a w późniejszym czasie również na OpenCritic.

Lipiec 2021 - 20-lecie działalności firmy GRY-OnLine S.A. - firma świętuje okrągłą rocznicę.

2022

1 stycznia 2022 – redaktorem prowadzącym tvgry przestaje być Grzegorz Bobrek, jego miejsce zajmuje Michał Mańka.

Marzec 2022 - kanał GRYOnline Technologie zostaje przemianowany na tvtech i dołącza do rodziny kanałów prowadzonych przez redakcję wideo (czyli tvgry, tvgry+, tvfilmy).

Sierpień 2022 – rusza serwis Cooldown.pl - start projektu poświęconego okołogrowemu światu, e-sportowi, streamingowi i popkulturze.

Październik 2022 - w ramach GRY-OnLine została utworzona agencja marketingowa PURR Media. Od tej chwili na znacznie szerszą skalę świadczymy usługi marketingowe i doradcze dla Klientów zainteresowanych wykorzystaniem gamingu, filmu, technologii oraz szeroko rozumianej rozrywki w swoich planach marketingowych zarówno na poziomie strategii, jak i egzekucji.

Październik 2022 - do oferty agencyjnej weszły raporty branżowe Polish Gamers i Polish Gamers KIDS. Te dwa najbardziej kompleksowe kompendia wiedzy na temat polskich graczy w przedziałach wiekowych 9–15 i 15–65 lat stanowią owoc współpracy pomiędzy inicjatywą Polish Gamers Observatory a PURR Media.

2023

Sierpień 2023 - uruchomienie portalu Futurebeat.pl - uruchamiamy nowy projekt poświęcony technologii, sprzętowi i szeroko rozumianej nauce.

Copyright © 2000 - 2023 GRY-Online S.A.